top of page
פוסטים נבחרים
פוסטים אחרונים
ארכיון
חיפוש על ידי תגיות
No tags yet.
עקבו אחרי
  • Facebook  - Amit Uziely Marketing
  • Twitter  - Amit Uziely Marketing
  • LinkedIn  - Amit Uziely - Marketing

קידום אורגני VS קידום ממומן

נתחיל בהסבר קצר מה כל מושג בכלל אומר:

קידום אתרים אורגני מתייחס לתוצאות החיפוש שמופיעות במנועי החיפוש השונים (במקרה שלנו בארץ, כמובן שמדובר בגוגל עם 96.63% מהחיפושים, ניתן לראות את הנתונים בטבלה של 12 החודשים האחרונים בתחתית העמוד) בצורה טבעית בהתאם לאלגוריתם של מנוע החיפוש ואינו תלוי בתשלום כזה או אחר ויכול להיות מושפע באמצעות עבודת קידום אורגני - SEO. בשונה מהקידום האורגני הקידום הממומן - PPC לעומת זאת מאפשר לכל עסק/אתר להופיע בתוצאות החיפוש בהתאם למילות מפתח ספציפיות במידה והסכים לתשלום (שנגזר בהתאם למספר משתנים כגון: כמה תחרותי התחום, איכות המודעות והאתר המשלם, עלות המילים, מיקום גיאוגרפי ועוד).

עכשיו שהבנו בגדול מה כל דבר אומר, נעבור לשאלה הבאה שכל עסק צריך לשאול את עצמו:

איזה שיטת קידום מתאימה לעסק שלי?

חשוב לזכור שלמרבית העסקים כדאי להשקיע גם בקידום אורגני וגם בקידום ממומן. כל עסק שיש לו אתר אינטרנט צריך לוודא שהאתר שלו בנוי נכון וקריא למנועי החיפוש, בנוסף צריך לוודא שהתוכן שעולה לאתר הוא רלוונטי ללקוחות ולמבקרים באתר.

כל אתר צריך לחשוב על נושא הקידום האורגני בלי קשר לאם יש תקציב לשיווק ואם רוצים להשקיע בנוסף לקידום ממומן. קידום אורגני הוא תהליך ארוך יותר ולוקח יותר זמן לראות תוצאות בעוד שבקידום הממומן ניתן להגיע לתוצאות בתקופה קצרה יותר, פה חשוב לציין שגם בשביל לשפר את התוצאות של הקידום הממומן צריך לקחת את הזמן ולעבוד על הקמפיינים בצורה שיטתית ועם מישהו שיודע את העבודה ומכיר את התחום.

המסקנה היא שכל עסק צריך להשקיע בקידום אורגני ולעסקים שיש כסף או רוצים תוצאות מהיר יותר כדאי גם להשקיע חלק מתקציב השיווק בקידום ממומן.

למה כדאי להשקיע בקידום אתרים אורגני וגם בקידום אתרים ממומן?

הרבה אנשים שואלים אותי, למה כדאי להשקיע בשתי השיטות אם אפשר לראות תוצאות על ידי שימוש בשיטת שיווק אחת? התשובה לשאלה הזו היא די מורכבת וארוכה, אבל אנסה להסביר בקצרה מדוע לאורך זמן משתלם ושווה להשקיע גם בקידום הממומן וגם בקידום האורגני.

יש פיתוי רב בהנחה שאפשר לקנות מודעות וככה לקבל חשיפה רבה במנועי החיפוש (כמובן שמדובר על עסקים שהתקציב שלהם פחות מוגבל) אך חשוב לזכור שיש מילים ומושגים יקרים מאוד שלא תמיד שווים ומחזירים את ההשקעה. במקרה כזה שבו רוצים להופיע שלקוח פוטנציאלי מחפש מילה מסוימת או מושג מסוים והמילה יקרה מאוד לקנייה (לפרסום מודעה אנחנו בוחרים מספר מילים שיופיעו כאשר מישהו מקליד משהו בשורת החיפוש של מנוע החיפוש) אפשר בעזרת מחשבה מראש, תכנון ואסטרטגיה נכונה להופיע בתוצאות החיפוש האורגניות למילים היקרות יותר. הדבר האידיאלי לכל עסק הוא למצוא את האיזון בין האורגני לממומן, בין ההשקעה בתוכן איכותי ותכנון נכון של האתר לבין השקעה במילים ומודעות לצורך פרסום.

קידום אתרים אורגני היא פעילות לטווח ארוך, שאם עושים אותה נכון יכולה למשוך מבקרים ולקוחות לאתר לאורך שנים בעוד שבקידום ממומן ניתן לעשות שימוש באופן נקודתי ולהחליט להשקיע יותר או פחות בהתאם לקמפיין מסוים, השקה של מוצר חדש או בהתאם לתקופה מסוימת – עסק שמוכר מוצרים לחגים יכול להחליט להשקיע במודעות בתקופה שלפני החגים.

על מנת שעסק יצליח צריך להשקיע זמן וגם כסף, וכמובן לעבוד על פי תכנית שיווקית מסודרת והגדרת יעדים. אין פתרונות קסם והרבה פעמים צריך סבלנות על מנת לראות שדברים עובדים וזזים בכיוון הנכון. החכמה היא לדעת לבחור את אנשי המקצוע הנכונים ולהשקיע את המשאבים במקומות הנכונים.

אשמח לעזור לעסק שלכם בכל הנושא של קידום אתרים אורגני וקידום אתרים ממומן.

נתח השוק של מנועי החיפוש השונים בישראל - 12 חודשים אחרונים:

Related Posts

See All

שיווק דיגיטלי – מה זה? ומי צריך את זה

ההגדרה של שיווק דיגיטלי היא: שיווק של מוצרים או שירותים מסוימים באמצעות טכנולוגיות דיגיטליות, הפעולות השיווקיות שעושות שימוש באינטרנט על מנת

Comentários


פוסטים קשורים
bottom of page