top of page
פוסטים נבחרים
פוסטים אחרונים
ארכיון
חיפוש על ידי תגיות
No tags yet.
עקבו אחרי
  • Facebook  - Amit Uziely Marketing
  • Twitter  - Amit Uziely Marketing
  • LinkedIn  - Amit Uziely - Marketing

שיווק דיגיטלי – מה זה? ומי צריך את זה

שיווק דיגיטלי, שיווק אונליין ושיווק באינטרנט אלו מושגים שנזרקים לאוויר על בסיס קבוע ככל שהחיים שלנו הופכים להיות תלויים יותר ויותר באינטרנט. ככל שיותר עסקים ויותר אנשים נחשפים לעולם האונליין יש צורך שהולך וגדל לבלוט מעל למתחרים ולהגיע לקהל היעד במקום שבו הוא מבלה את מירב זמנו – באינטרנט.

ההגדרה של שיווק דיגיטלי היא: שיווק של מוצרים או שירותים מסוימים באמצעות טכנולוגיות דיגיטליות, הפעולות השיווקיות שעושות שימוש באינטרנט על מנת להגדיל את התנועה לאתר מסוים, להגדיל מכירות ולהגביר את החשיפה למותג או מוצר מסוים אונליין.

שיווק דיגיטלי כולל בתוכו פרסום אונליין, שיווק ברשתות החברתיות, קמפיינים ממומנים, קידום אתרים אורגני, פרסום במובייל, פרסום במייל וכל פעולת פרסום ושיווק אחרת שעושה שימוש במדיום הדיגיטלי.

עם ההתקדמות והשימוש הנרחב בסמארטפונים, כל בית עסק צריך שתהיה לו נוכחות אונליין, בין אם מדובר בעסק שגם מתעסק במכירות אונליין או אם מדובר בעסק פיזי שקיים. מכיוון שיותר ויותר בעלי עסקים גילו את היתרונות של האונליין חשוב לוודא שהעסק שלך בולט על פני המתחרים ולכן עבודת השיווק אונליין היום היא בעלת חשיבות מכרעת בהצלחת העסק.

שיווק דיגיטלי הוא הכרחי כחלק ממערך השיווק של כל עסק מכיוון שיש לו מספר יתרונות בולטים על פני שיטות השיווק המסורתיות (ללא סדר חשיבות):

קל למדוד קמפיינים דיגיטליים – כיום ניתן לעקוב אחר כל הנתונים ולקבל תמונה מלאה לגבי כל קמפיין – כמה הוא עלה, כמה הוא החזיר ומה עבד או לא עבד.

תוצאות בזמן אמת – אין צורך לחכות ימים או שבועות על מנת לקבל ולנתח את הנתונים.

חשיפה גדולה יותר בתקציב נמוך – אם אסטרטגיית השיווק והתוכנית השיווקית נעשתה כראוי, ניתן להגיע לקהל יעד ולחשיפה גדולה בעלות נמוכה ביחס לשיטות השיווק המסורתיות.

קל יותר לתקשר עם קהל היעד – בהרבה משיטות השיווק הדיגיטליות נוצר שיח מול הלקוחות/לקוחות פוטנציאלים בניגוד לשיטות הישנות.

עסקים קטנים יכולים להתמודד באופן שווה יותר מול עסקים גדולים משמעותית, מה שלא היה קיים טרום העידן הדיגיטלי.

קל יותר לערוך שינויים ולשפר את יחס ההמרה בקמפיינים דיגיטלים.

ניתן לבנות ולחזק מותג ובהתאם לשפר את היחסים והאמון עם הלקוחות/לקוחות פוטנציאלים.

כמובן שיש עוד מספר יתרונות נוספים שארחיב עליהם ועל מה שנכתב למעלה בהמשך.

שאלה נוספת שעולה ברגע שעסק מבין שהוא צריך להתחיל להשקיע בשיווק באינטרנט היא האם לקחת חברה שמתמחה בנושא, האם להעסיק עובד בתוך החברה שיקדיש זמן לנושא או שאולי בכלל לעבוד עם מומחה שיווק עצמאי.

לכל אחד מהפתרונות שציינתי למעלה יש את היתרונות והחסרונות שלו - להעסיק עובד מתוך החברה מצריך גיוס עובד או לחילופין להעביר עובד מתפקיד אחר, מה גם שחשוב מאוד שלעובד יהיה את הידע המתאים ואת הניסיון על מנת ליישם את הפעולות הנדרשות, וכמובן את הזמן והמשאבים.

עבודה מול חברה שמתמחה בנושא היא פתרון נוסף אבל שלא מתאים לכל אחד ולכל עסק, חשוב לזכור שברגע שבוחרים בחברה גדולה, יש לה המון משאבים ויתרונות, אבל חשוב גם לזכור שבתור לקוח את/ה אחד/ת מתוך מספר רב של לקוחות ולכן בהמון מקרים התוצאות הן בהתאם.

עבודה מול איש שיווק עצמאי יכולה לספק פתרון שבו בעל העסק יכול ליהנות מכל העולמות – מישהו מבין, מומחה בתחום מצד אחד אבל שמצד שני חשוב לו היחס האישי והעבודה הצמודה מול הלקוח.

שבעל עסק בוחר לעבוד מול פרילנסר הוא בעצם בוחר לקחת מישהו שיעבוד צמוד אליו בכל נושא קידום האתר בין אם מדובר בקידום אורגני, ממומן או כל קמפיין שיווק דיגיטלי אחר. זמינות היא דבר נוסף שצריך לחשוב עליו שבוחרים לעבוד מול פרלינסר, ברגע שבעל עסק בחר לעבוד מול בנאדם אחד, כל ההתנהלות מתבצעת מולו ואין צורך לעבור מספר אנשים ממספר מחלקות על מנת להריץ קמפיין כזה או אחר (לדוגמא: חברה מסוימת מעסיקה מומחה אחד לקידום אתרים אורגני SEO ואחד אחר לקמפיינים ברשתות החברתיות, מה שאומר שלכל קמפיין או כל שאלה בנושא הכתובת היא אחרת).

אשמח לשמוע תגובות וכמובן שאשמח לעזור בכל מה שקשור לקידום האתר, או כל נושא אחר שקשור לשיווק הדיגיטלי של העסק שלכם.

Related Posts

See All

Comments


פוסטים קשורים
bottom of page