top of page
פוסטים נבחרים
פוסטים אחרונים
ארכיון
חיפוש על ידי תגיות
No tags yet.
עקבו אחרי
  • Facebook  - Amit Uziely Marketing
  • Twitter  - Amit Uziely Marketing
  • LinkedIn  - Amit Uziely - Marketing

שיווק בהודעות טקסט ב- 2017, האם זה רלוונטי

שיווק באמצעות מסרונים – SMS כולל בתוכו יתרונות ברורים ומובהקים, אך בעקבות פיתוח כלים חדשים ושינויים בדפוסי ההתנהגות של המשתמשים יש ירידה חדה בשימוש בערוץ הזה. מה שמעלה את השאלה: האם שיווק באמצעות מסרונים עדיין רלוונטית בשנת 2017?

היתרונות הברורים של שיווק ב-SMS :

  • מיידי – ההודעות מתקבלות מספר שניות לאחר השליחה, חיוני מאוד בקמפיינים שבהם יש חשיבות רבה לתשומת לב מיידית ובקמפיינים עם דחיפות גבוהה.

  • ישיר – ההודעות נשלחות לטלפון האישי של כל אחד מקהל היעד, מושך תשומת לב מיידית.

  • אחוז פתיחה גבוה – סקר הראה ש-82% מהנשאלים פותחים כל הודעת טקסט שהם מקבלים לטלפון הנייד (שיפט קומיוניקיישנס).

יותר משתמשים בטלפון הנייד

ב-2012 נשלחו יותר מ-6 טריליון הודעות SMS בעולם, והנתונים מראים על עלייה. ברבעון הראשון של 2017 התווספו 107 מיליון משתמשי טלפון חדשים מה שהביא לטוטאל עולמי של 7.6 מיליארד טלפונים ניידים בעולם! נתון מדהים שמראה שיש יותר טלפונים ניידים בעולם מאשר אנשים. הנתונים מראים שעם קצב הגדילה הנוכחי ימשיך בשנת 2022 צפויים להיות 9 מיליארד מכשירים סלולריים בעולם ( אריקסון מוביליטי רפורט).

בשנת 2016 הייתה הפעם הראשונה שבה התנועה באינטרנט ממכשירי טלפון ניידים עקפה את השימוש במחשבים ניידים ונייחים והצפי הוא שהמגמה תמשך ככל שיותר אנשים ישתמשו בטלפונים החכמים שלהם ונתח השוק של המכשירים החכמים יגדל.

למרות הנתונים שצוינו למעלה חשוב להבהיר שמחצית מהטלפונים הניידים שקיימים בעולם אינם טלפונים חכמים מה שאומר שבמדינות מתפתחות יש חשיבות גדולה מאוד לתקשורת באמצעות מסרונים. בנוסף במדינות המפותחות יש עלייה בשימוש בהודעות טקסט סטנדרטיות מכיוון שכיום הרבה מאוד מפעילות סלולריות מציעות שיחות והודעות SMS ללא הגבלה כחלק מהחבילה ללקוח.

שימוש בהודעות טקסט לשיווק ועסקים

השאלה החשובה והרלוונטית ביותר בשביל אנשי השיווק היא האם אנשים רוצים לקבל מידע בהודעות SMS? התשובה היא כן, הודעה אחת מתוך 10 שנשלחת היא הודעה שיווקית/עסקית. הסיבות שאנשים בוחרים באופן מודע להסכים לקבל הודעות מבתי עסק הן מגוונות וכוללות בתוכן: על מנת לקבל קופונים או דילים, קבלת התראות אישיות משירותים שונים, רוצים להישאר מעודכנים, רוצים לקבל תוכן איכותי, לא מעוניינים להיכנס לאתר אינטרנט, אפליקציה או לבית עסק על מנת לקבל מידע וגישה מהירה למידע (מובייל ביהבייר ריפורט).

איך הלקוחות מרגישים בנוגע לתקשורת באמצעות מסרונים

למרות שהבחירה בקבלת מידע שיווקי באמצעות SMS היא עדיין נמוכה יחסית לאמצעי תקשורת אחרים, 91% ממי שבחר לקבל מידע שיווקי גם פתח וראה את ההודעה, בניגוד לערוצים אחרים. 64% מציבור הצרכנים סבור שעסקים צריכים להשתמש בהודעות טקסט לעיתים דחופות יותר ו-70% מהצרכנים חושבים שזאת דרך טובה להשיג תשומת לב.

בנוסף, ל-77% מהצרכנים יש רושם חיובי מעסקים שמשתמשים בSMS כחלק ממערך השיווק שלהם, אבל חשוב לציין שמדובר בעיקר בצרכנים צעירים יותר שרגילים לקבל כמות הודעות גדולה יותר מאשר קהל מבוגר יותר.

מה כל זה אומר לגבי לאנשי השיווק השונים?

הנתונים שצוינו למעלה מצביעים שלמרות שאנו חיים בעולם עם הרבה ערוצי תקשורת ואפשרות להגיע לקהל היעד, למרות כניסת הטלפונים הניידים החכמים וחדירת הרשתות החברתיות, למרות השימוש הנרחב בוואטסאפ ושאר אפליקציות מסרים מיידים, יש עדיין מקום לשימוש בהודעות טקסט לתקשורת מול הלקוחות וקהל היעד.

89% מאנשי השיווק שהשתמשו ב-SMS כדי להעביר מסרים שיווקיים דיווחו שהם מצאו את ערוץ התקשורת הזה כמועיל במערך השיווק הכללי. בדוח אחר מצאו ששימוש במסרונים היה אפקטיבי יותר מאתרי החברה ושימוש בשיווק דיספליי (באנרים, פרסומות וכו').

לפי הדוחות והנתונים, מסתמן שהדרך הטובה ביותר לעשות שימוש במסרונים היא שילוב של ערוץ המסרים הזה כחלק מאסטרטגיית השיווק הכללית של העסק בכלל ואסטרטגיית השיווק של המובייל בפרט.

ניתן לראות בשיווק באמצעות מסרונים כמו שיווק באמצעות אימייל רק קצר, מיידי וישיר יותר. שימוש נכון ב-SMS יכול להועיל מאוד לעסק, להוסיף נקודות חיוביות בעיני הלקוחות ובאופן כללי לשפר את מערך השיווק של כמעט כל חברה או עסק.

חשוב לזכור לעשות שימוש נכון, לא להעיק ולא להציק יתר על המידה ללקוחות מכיוון שמדובר בהודעות למספר הטלפון האישי וחשוב לזכור ולכבד את זה. בנוסף, כדאי מאוד שלהודעות תהיה תכלית ובמרבית המקרים עדיף שהיא תעודד פעולה מצד הלקוח בזמן הנכון – לקוחות רבים יכולים לראות את זה בצורה פחות טובה אם הם יקבלו הודעה לא קשורה בזמן לא מתאים.

שימוש בשיווק באמצעות מסרונים עדיין יכול להשתפר ועסקים נוספים יכולים לעשות בו שימוש על מנת ליהנות מהיתרונות שיש לשיווק זה להציע. שימוש ב-SMS מאפשר גישה ישירה למספר לקוחות רב שמעוניין להיות בקשר עם החברה או העסק. עם אחוזי מענה גבוהים יחסית לערוצים אחרים ויחס פתיחה גבוה של ההודעות יש לממש את הפוטנציאל הגלום בערוץ זה ולשלב אותו כחלק מאסטרטגיית השיווק הדיגיטלית של העסק.

Related Posts

See All

שיווק דיגיטלי – מה זה? ומי צריך את זה

ההגדרה של שיווק דיגיטלי היא: שיווק של מוצרים או שירותים מסוימים באמצעות טכנולוגיות דיגיטליות, הפעולות השיווקיות שעושות שימוש באינטרנט על מנת

Comentários


פוסטים קשורים
bottom of page