top of page
פוסטים נבחרים
פוסטים אחרונים
ארכיון
חיפוש על ידי תגיות
No tags yet.
עקבו אחרי
  • Facebook  - Amit Uziely Marketing
  • Twitter  - Amit Uziely Marketing
  • LinkedIn  - Amit Uziely - Marketing

שיווק שותפים - אפילייט מרקטינג

מכיוון שלאחרונה שמעתי יותר ויותר אנשים מדברים על הנושא, ובגלל שרוב מי שנתקלתי בו ושאל, ידע מעט מאוד על התחום, החלטתי לכתוב מאמר קצר שיעשה סדר לכל מי שמתעניין.

מה זה שיווק שותפים? אפילייט מרקטינג (Affiliate Marketing)?

שיווק שותפים מתייחס לשיתוף פעולה בין אתר/עסק מסוים לצד נוסף, שבו הצד הנוסף מפנה לקוחות ותנועה לאתר של העסק בתמורה לעמלה מהמכירה/הרשמה/הפניית לקוחות (לעסקים שונים יש תנאים שונים בתכנית השותפים שלהם).

שיטת השיווק הזאת היא נפוצה מאוד והמון עסקים, גדולים כקטנים עושים בה שימוש. תכניות שותפים מפורסמות וידועות קיימות אצל השחקנים הגדולים בתחום המסחר האינטרנטי. תכנית השותפים של איביי, אמזון, בוקינג (מלונות) וחברות התעופה השונות הן מהגדולות והידועות בתחום ויש אין ספור אתרים שמפנים אליהם תנועה על בסיס יום יומי.

בואו נחזור רגע אחורה, נצלול טיפה יותר לעומק בנושא ונבין טוב יותר איך זה עובד:

נניח שיש לי עסק למכירת מוצרים אונליין – על מנת למשוך תנועה ולקוחות אני מתחיל תכנית שיווק שותפים שאליה יכול כל אדם להירשם (כאפילייט) בתנאי שיש לו אתר ושהוא עומד בתנאים של התכנית שלי. ברגע שמישהו נרשם, הוא מקבל ממני סימן זיהוי אישי וייחודי שהוא מוסיף לקישורים אצלו שמפנים אלי וכך בעצם דואג ל'סמן' את הלקוחות שהוא הפנה אלי. לדוגמה: www. Example.com יהפוך ל: www.Example.com?ID=123456789.

ברגע שלקוח מגיע אלי לאתר מהלינק של המפרסם ומבצע רכישה, עמלה מסוימת מסך המכירה עובר למפרסם. האחוז שנקבע הוא בהתאם לאתר שאתו עובדים, לתכנית שיווק השותפים שבה נרשמנו וגם למוצר עצמו. ישנם אתרים שמציעים המון מוצרים ואחוז העמלה נקבע בהתאם לסוג המוצר. כמובן שאותו העיקרון פועל גם אצל חברות שמציעות שירותים שונים ולאו דווקא מוכרים מוצר פיזי – מלונות, טיסות, שירותי אינטרנט וכו'.

אני מקווה שהכל ברור והובן כראוי ושהדוגמה שניתנה עשתה סדר למי שלא הבין איך שיטת השיווק הזאת עובדת.

מה האינטרסים של החברות לעבוד בצורה הזאת?

האינטרס הוא ברור, החברה מפרסמת את עצמה, השירותים שלה והמוצרים שלה ללא עלות – במידה והם מוכרים משהו מסוים הם משלמים אחוז קטן מהסכום. ככה נוצר מצב שבו אין להם סיכון והשקעה, אם אין עסקה הם לא משלמים, ככה זה עובד במרבית המקרים. חשוב לציין שיש חברות ומקרים מסוימים שבו יש תשלום על בסיס התנועה שהגיעה לאתר או על החשיפה שהמודעה קיבלה (אך מדובר על מודל עסקי מעט שונה ממה שציינתי).

מה האינטרס של המפרסם (האפילייט)?

אנשים שיש להם אתרים גדולים עם הרבה תנועה יכולים להרוויח סכומי כסף גדולים מאוד מעצם העובדה שיש להם תנועה באתר. גם להם, כמו לאתרים אין בעצם כמעט סיכון, הם מפרסמים חברה מסוימת או מוצר כזה או אחר ובמידה והפנו לקוחות שביצעו רכישה, הם מרוויחים.

שיווק השותפים הוא נפוץ מאוד בשווקים הבינלאומיים ויש מגזרים שונים וסוגי חברות שונות שמתבססות בעיקר על זה על מנת לגייס לקוחות חדשים או למכור מוצרים ושירותים – חברות ההימורים השונות בחו"ל, חברות ביטוח, השוואת טיסות, השוואת מלונות, אתרי השוואות וסקירות של מוצרים והרשימה עוד ארוכה ומגוונת.

למי זה מתאים?

הרשמה לתכניות שותפים מתאימה לכל מי שיש לו אתר שיש בו תנועה, לכל מי שיש לו אתר מסוים בנישה מסוימת שרוצה להרוויח מהתנועה שמגיעה לאתר. לאנשים חרוצים שרוצים להיכנס לתחום האינטרנט ולא רוצים או לא יכולים להשקיע סכומים גדולים של כסף, בנושא הזה חשוב לחדד, שאמנם כסף הוא לא הדבר המשמעותי ביותר ולא משמש כחסם לכניסה לתחום באופן גורף אך חובה להשקיע הרבה זמן בהרמת המיזם.

חשוב לזכור שאין פתרונות קסם, וסיכויי ההצלחה ללא עבודה קשה, תכנית מסודרת והצבת מטרות ויעדים ריאליים הם נמוכים. אם אין לכם סבלנות ואתם מחפשים פתרון מהיר, כנראה שהרשמה לתכנית שותפים של חברה כזאת או אחרת היא לא הפתרון בשבילכם.

אני מקווה שעזרתי להסביר קצת על התחום ולעשות סדר למי ששמע ולא היה בטוח במה מדובר, ניתן לקרוא מידע נוסף וללמוד איך להיכנס לתחום בהמון אתרים שונים באינטרנט (בעיקר באנגלית).

בהצלחה לכולם!

Related Posts

See All

שיווק דיגיטלי – מה זה? ומי צריך את זה

ההגדרה של שיווק דיגיטלי היא: שיווק של מוצרים או שירותים מסוימים באמצעות טכנולוגיות דיגיטליות, הפעולות השיווקיות שעושות שימוש באינטרנט על מנת

Comments


פוסטים קשורים
bottom of page